سیروس مقدم در گفتگویی از سریالِ «علی البدل»، در مورد انتظار برای دریافت مجوز ساخت نسخه سینمایی «پایتخت»، ماجراهای سری پنجم سریال پایتخت 5 و همکاری صحبت های جدیدی را بیان کرد.

چرا بخشی از «پایتخت 5» خارج از ایران روایت می شود

سیروس مقدم گفت:قصه پایتخت 5 از ایران شروع می شود، بعد از چند قسمت کشیده می شود به خارج از کشور و مجددا به تهران برمی گردد.پایتخت 5

پایتخت 5

جوان علاقه مند به سینما که به واسطه ارتباط فامیلی با ناصر تقوایی توانست نخستین قدم هایش را در دنیای تصویر با حضور در کنار این کارگردان در «دایی جان ناپلئون»، «آرامش در حضور دیگران» و... آغاز کند، به مرور با دستیاری برخی از کارگردانان سینما و تلویزیون مسیرش را ادامه داد و به عنوان یکی از کارگردان های پرکار تلویزیون مطرح شد، اما قطعا یکی از نکات حائزاهمیت در شیوه کارگردانی مقدم، نگاه او به موضوعات اطراف و تصویر قصه هایی است که با مخاطب ارتباط خوبی برقرار می کند و به نوعی نبض مخاطب را در دست می گیرد و او را با خود همراه می کند. ساخت مجموعه های «پایتخت» بیش از هرچیز گواه این موضوع است که مقدم دیگر شیوه روایت قصه در مدیوم تلویزیون را به خوبی می شناسد. از طرف دیگر قطعا بخشی از موفقیت مقدم، در همراهی گروهی است که در رأس آن می توان به محسن تنابنده در مقام نویسنده سریال های طنز ش اشاره کرد. جنس کمدی های مقدم برای بیننده شناخته شده است، مجموعه «علی البدل» تازه ترین مجموعه ای است که به عنوان سریال نوروزی شبکه یک سیما روی آنتن رفت؛ سریالی که از زمان پخش بازتاب های متفاوتی در میان مخاطبانش داشته و برخی این سریال را در مرتبه ای پایین تر از کارهای اخیر مقدم می دانند و گروهی دیگر خلاف این نظر را دارند. سریال «علی البدل» با تمام نقاط قوت و ضعفش به پایان رسید و بلافاصله پس از آن مقدم سرگرم ساخت فصل دیگری از سریال «پایتخت» شد، سریالی که بخشی از آن در خارج از ایران مقابل دوربین می رود و طبق گفته عواملش قصه این فصل نیز مثل سابق داستان خانواده ای است که این بار نیز درگیر حوادث و اتفاقاتی می شوند. به بهانه پایان پخش سریال «علی البدل» با سیروس مقدم درباره چگونگی ساخت این سریال و برخی از حواشی کار صحبت کردیم که در ادامه می خوانید.